خدا، اهل بیت(ع) و قرآن، مثلث عشق تینا

بازدید : 137 - ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - اخبار مرکز پژوهش ادیان جهان
خدا، اهل بیت(ع) و قرآن، مثلث عشق تینا
او بانوی کشیش ایالت تگزاس آمریکاست. او برای برگزیدن راه رستگاری در مثلث عشق قدم می زند ، خدا، اهل بیت(ع) و قرآن سه راس مثلت عشق است که تینا ترسیم کرده است

:

او بانوی کشیش ایالت تگزاس آمریکاست. او برای برگزیدن راه رستگاری در مثلث عشق قدم می زند ، خدا، اهل بیت(ع) و قرآن سه راس مثلت عشق است که تینا ترسیم کرده است.

«تینا ماری هاسکی» بانوی کشیش ایالت تگزاس آمریکا اخیرا با حضور در جمع استادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و در جشن هفته ولایت روایت متفاوتی از دوستی با اهل بیت ارائه داد ، روایتی که نشانگر حضور روشن این بانوی تازه مسلمان شده در وادی عشق به اهلبیت است ، تینا با اشک و آه از دورانی یاد می‌کند که گمشده ای داشت و برای یافتن دست هایی سخاوتمند که او را به مهر و ضیافت ماه دعوت کند لحظه شماری می‌کرد.

ماری هاسکی با بیان داستان زندگی خود و علت گرایش به دین اسلام به ویژه مذهب شیعه سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که در همه ‌کارها خداوند، ما را حمایت کند و با استقامت در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم؛ زیرا دین اسلام یک دین مهم در تاریخ بشر است که باید به آن توجه ویژه داشت.

این بانوی  کشیش ایالت تگزاس آمریکا همچنین با اشاره به رویکرد خود درباره تحقیق در دین و مذهب شیعه به عنوان کاملترین مذهب در ادیان الهی سرنوشت ساز و انسان ساز  اظهار داشت: در دلدادگی من به اسلام و مذهب تشیع  همین بس که خادمی افتخاری امام رضا (ع) و حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) را برای خود بهترین زینت می دانم.

ماری سال ها پیش توسط یک شیرازی مسلمان   و از آمریکا راهی شهر شیراز می شود ، او  فرزند یک کشیش آمریکایی است و به عنوان یک دختر کشیش در کلیسای پدر فعالیت می‌کرده است ، تحقیق در امور مسیحیت از فعالیت های مستمر ماری بوده ، او اسلام را پس از سالها تحقیق و روشنگری دینی پذیرفته است.

تینا ماری هاسکی که بعد از مسلمان شدن نامش را نجمه ترابیان گذاشته گفت : مسیحیان عقیده داشتند که حضرت عیسی خداست و این برای من غیر قابل قبول بود. خود حضرت عیسی (ع) در انجیل به صراحت گفته  که او خدا نیست. تحقیقات خودم را در مورد مسیحیت ادامه دادم و این خواست خدا بود که با یک ایرانی آشنا بشوم و پرده‌ای که روی چشمانم بود برداشته شود تا اسلام را هم ببینم.

این بانوی مسلمان از افتخاراتش این است که خودش را خادم افتخاری امام رضا (ع) و حضرت شاه چراغ (ع) می داند و می گوید : با خیلی از افرادی  که به مشهد و زیارت کربلا می آیند حرف می زنم و از آن ها می پرسم چرا به مکان‌های زیارتی می آیند و آنان می گویند که این مکان ها آرام بخش است و قدرت معنوی دارند و آدم ازنظر روحی سبک می شود

 

 

برچسب ها

هیچ برچسبی مرتبط با این خبر وجود ندارد