«شورای مدرسه اهل سنت» در آلمان تشكیل می‌شود

بازدید : 1330 - ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - اخبار ادیان جهان
«شورای مدرسه اهل سنت» در آلمان تشكیل می‌شود
بر اساس پیشنهاد «وینفرد کرچمان» نخست‌وزیر ایالت «بادن-وورتمبرگ» آلمان «شورای مدرسه اهل سنت» در این ایالت تشکیل می‌شود.

بر اساس پیشنهاد «وینفرد کرچمان» نخست‌وزیر ایالت «بادن-وورتمبرگ» آلمان «شورای مدرسه اهل سنت» در این ایالت تشکیل می‌شود.

به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ نخست‌وزیر ایالت بادن-وورتمبرگ قصد دارد تا با ایجاد یك سری تغییرات، آموزش اسلامی در مدارس این ایالت را به آموزشی منظم تبدیل و شرایط جدیدی برای همكاری با جوامع مذهبی اسلامی در این ایالت ایجاد كند.

در همین راستا و با توجه به نیازهای مسلمانان در ایالت بادن- وورتمبرگ، در آینده نزدیك «شورای مدرسه اهل‌ سنت» تشكیل می‌شود.

به گزارش سایت اسلامیك، ساختار آموزش اسلامی در ایالت بادن-وورتمبرگ به زودی تغییر می‌كند. آنطور كه روزنامه آلمانی «زودوست پرسه» از نشست دولت ائتلافی ایالت بادن-وورتمبرگ(دولت ائتلافی متشکل از سبزها و اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان) گزارش داده است؛ براساس پیشنهاد «وینفرد کرچمان»، نخست‌وزیر بادن-وورتمبرگ، شورای مدرسه اهل سنت در آینده نزدیک تشكیل خواهد شد.

براساس گزارش منتشر شده، مسئولان کشور ابتدا باید با مسئولان جوامع اسلامی به یك توافق اصولی برسند. چرا كه نمایندگان جوامع اسلامی در کنار دیگر کارشناسان، هیات مدیره شورا را تشكیل می‌دهند و سپس این شورا مقررات و برنامه‌های آموزش اسلامی را تصویب می‌كند. هدف این است که پروژه قبلی آموزش اسلامی در ایالت بادن-وورتمبرگ كه به شكل آزمایشی اجرا می‌شد، در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به صورت آموزش مدارم و منظم در مدارس ادامه یابد.

در این میان، مشکل عمده آموزش اسلامی در مدارس آلمان این است كه بسیاری از انجمن‌های اسلامی و مسئولان آنها براساس قوانین آلمان به عنوان جوامع مذهبی شناخته نمی‌شوند. این در حالی است كه طبق قانون اساسی آلمان، آموزش مذهبی در مدارس، توسط جوامع مذهبی صورت می‌گیرد، زیرا دولت نمی‌تواند تصمیم بگیرد که چه محتوایی در آموزش‌های دینی باشد. علاوه بر این، دولت اغلب با دیدگاه های بسیار متناقضی در جوامع مذهبی مسلمان مواجه می‌شود.

با این وجود، سوزانه آیزنمان، وزیر آموزش و پرورش در ایالت بادن-‌وورتمبرگ با ارزیابی شرایط به زودوست پرسه گفت:«به تدریج مدل ابتدایی كه در نظر گرفته شده است، توسعه خواهد یافت.»

 

برچسب ها

هیچ برچسبی مرتبط با این خبر وجود ندارد