لطفا صبر کنید ...
جزئیات خبر 14 تیر 1396
حذف صلیب‌ و کتاب‌مقدّس از عبادتگاه یک دانشگاه

به گفتۀ مسئولان دانشگاه «ایست سنترال» واقع در ایالت اکلاهما، به منظور ممانعت از فتنه‌برانگیزی یک عدّه آشوبگر، تمام صلیب‌ها، نسخ کتاب مقدّس و دیگر نمادهای مذهبی از عبادتگاه این دانشگاه حذف خواهد شد.

خانم کاتریشیا پیرسون، رئیس این دانشگاه اظهار داشته است که " کمافی‌السابق از این مکانِ عبادی برای پیروان همۀ ادیان استفاده خواهیم کرد. نمی‌خواهیم کاری کنیم که نشان دهد یک دین را بر ادیان دیگر ترجیح می‌دهیم. ما از تمام فرهنگ‌ها حمایت می‌کنیم و تلاش داریم کاری کنیم تا همگان در این مکان احساس راحتی داشته باشند."

مسئولان دانشگاه در حال بررسی هستند که در صورت امکان حتّی صلیبی که بر روی منارۀ عبادتگاه تعبیه شده نیز برداشته شود.

گروه «اتّحاد امریکایی‌ها برای جداسازی کلیسا و دولت» خواستار پاکسازی نمادهای مسیحی از «دانشگاه ایست سنترال» شده است. آنها این دانشگاه را متّهم ساخته‌اند که نمادهای مذهبی را در معرض نمایش قرار داده است؛ از جمله چند صلیب در داخل عبادتگاه، یک صلیب بر فراز بنای عبادتگاه، چند نسخه کتاب‌مقدّس و یک محراب به سبک مسیحی.

به گفتۀ خانم پیرسون، این که در یک دانشگاه عمومی فضایی در نظر گرفته شود که دانشجویان بتوانند از آن برای عبادت استفاده کنند کاملاً وجهۀ قانونی دارد، البته مشروط به این که این فضا صرفاً مختصّ عبادت نباشد. اما به نمایش گذاشتن نمادهای مذهبی در مایملک دولتی، ناقض قانون‌ اساسی ایالات متّحدۀ امریکا است.

بسیاری از اهالی ایالت اکلاهما از تصمیم این دانشگاه برای سرفرود آوردن در مقابل کسانی که می‌خواهند مسیحیت را از فضای عمومی حذف سازند ناراحت و خشمگین هستند. آنها معتقدند که دانشگاه نباید در مقابل زورگویان ملحد و سکولاریست سر خم کند، چراکه کشور امریکا برپایۀ دین مسیحیت استوار شده است. آنها می‌گویند این یک جنگ فرهنگی است که جنگ‌افزار آن به جای بمب، دعوی‌های حقوقی است

 
بازدید : 76 0 نفر پسندیده اند 0 0 نفر نپسندیده اند 0

کلیه حقوق متعلق است به مرکز پژوهش ادیان جهان
Copyright 2011-2012 World Religion Research Center All rights reserved
Designed & Powered by RedPineSoft
بازدید امروز : 100
بازدیـــــد کـل : 335367
خبــرنـامه مرکز پژوهش ادیان جهــان
ایمیل خود را وارد کنید و آن را به لیست خبرنامه اضافه و یا از آن حذف نمایید
عضویت در خبرنامه افزودن ایمیل به خبرنامه حذف ایمیل از خبرنامه