لطفا صبر کنید ...
جزئیات کتاب جزئیات کتاب

یکصد و ده مقاله
یکصد و ده مقاله
نویسنده   دكتر عبدالرحيم گواهي
مترجم  
ناشر   کلیدر
سال نشر   1392  چاپ اول
چاپ اول   1392
تاریخ درج در سایت   05 آذر 1392
دفعات بازدید   110
قیمت   50000 تومان
0 نفر پسندیده اند 0   0 نفر نپسندیده اند 0


توضیــــحات

کتاب «یکصد و ده مقاله» مجموعه مقالات ارزشمند دکتر عبدالرحیم گواهی ـ رئیس گروه مطالعات آینده‌نگری فرهنگستان‌ علوم و رئیس مرکز پژوهش ادیان جهان ـ به‌تازگی توسط انتشارات کلیدر (در قطع وزیری، 1187 صفحه و به قیمت 50000 تومان) به زیور طبع آراسته شده است.

این کتاب شامل مجموعه مقالات، سخنرانی‌های داخلی و خارجی، مصاحبه‌ها، پاسخ به اقتراحات بعضی نشریات، و نقد و نظرهای دکتر عبدالرحیم گواهی در یک بازه زمانی 18ـ17 ساله است. فهرست این کتاب که در حدود 30 صفحه و به‌طور بسیار دقیق و کاملی تنظیم شده گویای تنوع موضوعات مطرح شده شامل انواع مباحث فرهنگی، شرق‌شناسی، غرب‌شناسی، گفتگوی بین‌الأدیانی، تمدنی، اقتصادی، اجتماعی، دینی، سیاسی، روان‌شناسی، فلسفی، عرفانی، تولیدی، صنعتی، مدیریتی، معرفی شخصیت‌های بزرگواری مانند علامه جعفری و غیره است که در دو دهه اخیر بر قلم و زبان توانمند ایشان جاری شده است. اندیشمند فرزانه‌ای که در رشته‌های مهندسی نفت آبادان، مدیریت بازرگانی (MBA) هاروارد و دکترای ادیان تطبیقی سوئد تحصیل کرده است و سال‌های زیادی هم در عرصۀ عمل در مناصبی چون رئیس دفتر مهندس بازرگان، مدیر شرکت IBM در ایران (پیش‌از انقلاب)، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ژاپن، سوئد، نروژ و فنلاند، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی (ECO)، معاونت وزارت نفت و معاونت وزارت صنایع سنگین، دبیر‌کل اتاق بازرگانی ایران و غیره به واقع تأثیر‌گذار و سازنده بوده است تا جایی‌که 3 سال پیش بالاترین نشان فرهنگی ژاپن به نشان سیمین و زرین آفتاب تابان به‌دست امپراطور ژاپن به ایشان اهدا گردید.

در قسمت پیشگفتار (5 صفحه) مولف اشاره دارد که این کتاب آیینه تمام‌نمای افکار اوست در شرایط زمانی و مکانی مختلف. به عبارت دیگر، کتاب «یکصد و ده مقاله» بیانگر همه تفکرات و آرزوها و مصلحت‌اندیشی‌های وی می‌باشد که البته در فضای محدود ـ و به‌قدر تاب شنیدن ـ در کشورهای جهان سوم مطرح می‌شود. این استاد بزرگوار که قریب چهل سال از نزدیکترین شاگردان علامه محمدتقی جعفری بوده و در عرفان عملی افتخار درک محضر اولیاء بزرگی را داشته است، در صفحاتی دیگر از کژ فهمی‌ها و تعصبات طالبانی شکایت دارد که چسان آبروی اسلام و قرآن و رسول «رحمۀ‌ للعالمین» را می‌برند و کسی را جرأت و یارای ایستادن در برابر این سوء‌عمل‌ها نیست! بخش مقالات کتاب که در حدود 1150 صفحه می‌باشد حاصل عمری خردورزی و تحقیق و تفحص کسی است که هم وسعت دانش و اندیشه، و هم فضا و مجال تجربه و آموختن را با یک جهان‌بینی کل‌نگر و روزآمد در نقاط مختلف جهان داشته است و اکنون آن را به مصداق این دو بیت مولانا در اختیار همه مشتاقان و اهل علم و اندیشه قرار می‌دهد:

            هیـن بگو تا ناطقه جو مـی‌کَنَد

تـا به قرن بعد ما آبـی رسد

            گر چه هر قرنی سخن نو آورد

لیک گفت سالفان یاری دهد

 

 

 

 

 فرم سفارش کتاب

نام و نام خانوادگی
شماره سریال فیش پرداختی
پست الکترونیک
آدرس کامل پستی
شماره تماس
کد پستی

کلیه حقوق متعلق است به مرکز پژوهش ادیان جهان
Copyright 2011-2012 World Religion Research Center All rights reserved
Designed & Powered by RedPineSoft
بازدید امروز : 121
بازدیـــــد کـل : 335388
خبــرنـامه مرکز پژوهش ادیان جهــان
ایمیل خود را وارد کنید و آن را به لیست خبرنامه اضافه و یا از آن حذف نمایید
عضویت در خبرنامه افزودن ایمیل به خبرنامه حذف ایمیل از خبرنامه