لطفا صبر کنید ...
جزئیات کتاب جزئیات کتاب

قطره باران ما
قطره باران ما
نویسنده   دكتر عبدالرحيم گواهي
مترجم  
ناشر   کلیدر
سال نشر   1392  چاپ اول
چاپ اول   1392
تاریخ درج در سایت   18 آذر 1392
دفعات بازدید   469
قیمت   15000 تومان
0 نفر پسندیده اند 0   0 نفر نپسندیده اند 0


توضیــــحات

آنچه پيش روي شماست، کتاب «قطره باران ما» اثر استاد ارجمند دکتر عبدالرحیم گواهی نویسنده و مترجم، محقق و مدرس در حوزة دین‌شناسی تطبیقی و ادیان خارجی است. این اثر که حاصل عمر این محقق ارجمند را به تصویرکشیده، در دو بخش تنظيم شده است.

بخش اول اين اثر شامل بیوگرافی مؤلف با عنوان «تصویری از نیم قرن تلاش وزندگی»، به ذکر دوران کودکی، نوجوانی، جوانی، تحصیلات عالیه واشتغالات مؤلف در دوران انقلاب و بعد از آن پرداخته و بدين ترتيب تصویری واقعی از دوران‌های مختلف زندگی مؤلف را در ذهن خواننده به نمايش مي‌گذارد.

در این بخش از کتاب، مؤلف اين‌طور توضيح مي‌دهد كه در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشوده، و از ابتدا به فعاليت‌هاي مذهبي جهت آشنايي جوانان و به‌ويژه قشر تحصيل‌كرده با اسلام اصيل، واقعي و سراسر اخلاقي و نه چهره‌اي خشن و بي‌روح و دلسردكننده اشتغال داشت. وي همچنين به تبيين پرخاطره و پرمخاطره‌ترین دوره زندگی خود يعني دوران  چهارساله تحصیل در دانشکدة نفت آبادان ‌پرداخته که فعالیت‌های سیاسی و مذهبی‌اش موجب شد تا ساواک او را در شرایط سخت و تحت فشار قرار داده و به زندان كميته انداختند.

در ادامه مؤلف آشنایی و ارادت خود را به استاد علاّمه محمدتقی جعفری(رحمة الله عليه) را در اولين سخنراني دانشكده نفت آبادان یکی از اتفاقات تعیین کنندة زندگی خود دانسته و ايشان را مشوق شروع فعالیت‌های علمي و فرهنگی‌اش می‌داند. نويسنده در سطور كتاب به معرفي كوتاهي از علاْمه جعفري پرداخته و ايشان را از نوادر روزگار و تركيب عجيبي از علم، فقه، خلوص، تقوا، حكمت، درايت، ساده‌زيستي و بي‌ادعايي مي‌دانند.  

بخش دوم که نويسنده از آن به‌عنوان اصلی‌ترين بخش کتاب یاد می‌کند، مقدمة 32 اثر از وي است كه در طي سالها تحقيق و تدريس آنهارا به رشتة تحرير درآورده که تعدادی از آنها تاکنون چندین بار تجدید چاپ شده‌اند وبیانگر عقاید واندیشه‌های وی می‌باشند. وی در مقدمه در مورد کتاب کوثر که برداشت هایی از قران کریم است اين‌طور می‌گوید: "کتاب دو جلدی کوثر نشان دهندة بینش من به اسلام است. اسلام اصیل، اخلاقی وعرفانی؛ چرا که فقه بدون اخلاق وعرفان، جسدی بی‌روح و سرد است."

در اين قسمت مؤلف كوشش داشته تا چهرة واقعي خويش را كه مربوط به 50-40 سال اخير است به صورت مقدمة آثارش به رشتة تحرير درآورد كه البته شايان ذكر است كه به گفتة وي، براي دستيابي به شناخت حقيقي‌تري از وي پس از نيم قرن زندگي، مي‌توان به كتاب «كوثرـ برداشت‌هايي از قرآن كريم» كه مجموعه درس‌هاي مؤلف در شب‌هاي جمعه و مناسبت‌هاي مذهبي است نيز مي‌توان مراجعه كرد.  

بخش پایانی کتاب مزین به اسناد، مدارک و تصاویر مشاغل دوران‌های مختلف زندگی استاد می‌باشد. گفتني است که انتشارات کلیدر اين كتاب ارزشمند را در قطع رقعی در 360 صفحه تنظيم و به قیمت پانزده هزارتومان چاپ و روانة بازار نشر كرده است.فرم سفارش کتاب

نام و نام خانوادگی
شماره سریال فیش پرداختی
پست الکترونیک
آدرس کامل پستی
شماره تماس
کد پستی

کلیه حقوق متعلق است به مرکز پژوهش ادیان جهان
Copyright 2011-2012 World Religion Research Center All rights reserved
Designed & Powered by RedPineSoft
بازدید امروز : 122
بازدیـــــد کـل : 335389
خبــرنـامه مرکز پژوهش ادیان جهــان
ایمیل خود را وارد کنید و آن را به لیست خبرنامه اضافه و یا از آن حذف نمایید
عضویت در خبرنامه افزودن ایمیل به خبرنامه حذف ایمیل از خبرنامه