لطفا صبر کنید ...
درباره مرکز پژوهش ادیان معرفی مركز پژوهش اديان

مركز پژوهش اديان جهان با توجه به رشد روز افزون پژوهش دين‌شناسيو تأسيس كرسي‌هاي اديان در جهان و همچنین ضرورت توسعه اين امر در ایران، فعالیت رسمی خود را در سال 1380 با اخذ مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز کرد.

در حال حاضر كتابخانه مركز با بیش از 5000 جلد كتب ديني، فلسفي، اجتماعي، و كتاب‌هاي مرجع زبان‌هاي فارسي، انگليسي، عربي، فرانسه، و آلماني مي‌باشد كه به طور روز افزون در زمينه فعاليت‌هاي گروه‌هاي علمي مركز در حال افزايش است. نرم افزار كتابخانه كه توسط مهندسين زبده طراحي و تهيه گرديده است با همكاري كارشناسان كتابخانه مجلس شوراي اسلامي مرحله ثبت كتب و رده‌بندي آنها با روش استاندارد به انجام رسيده و هم ‌اكنون با قابليت جستجوي تركيبي و امكانات كامل در حال بهره‌برداري مي‌باشد.

 

اهداف مرکز پژوهش ادیان اهداف مرکز :

1)هم‌ انديشي، پژوهش، ترجمه، تأليف و نشر مجله، مقاله و کتاب در زمينه اديان زنده جهان و حركت‌هاي جديد ديني در شرق و غرب به منظور گسترش مباني مطالعات اديان جهان و تأمين نياز پژوهشگران و بالابردن سطح دانش همگاني در اين زمينه


2برنامه ریزی فعالیت های آموزش از جمله برگزاری دوره ها و نشست های آموزشی برای ترویج علوم انسانی و دینی در میان متخصصان حوزه های غیر الهیات و ادیان.


3) پاسخ به پرسشها، شبهات بنیادین مطرح در سطوح نخبگان و دانش آموختگان دانشگاهی کشور پیرامون خدا، اسلام، قرآن، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع).

 


کلیه حقوق متعلق است به مرکز پژوهش ادیان جهان
Copyright 2011-2012 World Religion Research Center All rights reserved
Designed & Powered by RedPineSoft
بازدید امروز : 225
بازدیـــــد کـل : 341659
خبــرنـامه مرکز پژوهش ادیان جهــان
ایمیل خود را وارد کنید و آن را به لیست خبرنامه اضافه و یا از آن حذف نمایید
عضویت در خبرنامه افزودن ایمیل به خبرنامه حذف ایمیل از خبرنامه